XVIII Niedziela zwykła, rok A

XVIII Niedziela Zwykła

02 SIERPNIA 2020

1. Dziś niedziela adoracyjna.
  2. Miesiąc sierpień, tradycyjnie już, jest w Polsce czasem trzeźwości. Zachęcam i do trzeźwości i do modlitwy w intencji dotkniętych alkoholizmem lub innymi nałogami.
  3. Odpust zwany „Porcjunkulą”, związany z odbudowaną przez Św. Franciszka Kapliczką zwaną przez niego właśnie porcjunkula, czyli maleńka, można uzyskać dziś pod zwykłymi warunkami w każdym kościele.
  4. Różaniec codziennie o 17.30 , do środy, potem o 20.30.
  5. Św. Jana Marii Vianney,a, Patrona proboszczów, we wtorek.
  6. Nowenna do Św. Michała Archanioła, we wtorek w czasie Mszy św. wieczornej.
  7. Matki Bożej Śnieżnej przypada w środę.
  8. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,w środę w czasie Mszy św. wieczornej.
  9. Rocznica mordu, jakiego dokonali „Mongołowie” na mieszkańcach Daleszyc w Górnie – 5 sierpnia.
  10. Rocznica śmierci Ks. Stefana Sadaja, proboszcza naszej parafii w latach 1970 – 78, przypada w środę.
  11. Święto Przemienienia Pańskiego w czwartek.
  12. Jest to I czwartek m-ca, adoracja w intencji powołań w czasie Mszy św. wieczornej.
  13. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych z SP w Brzechowie oraz ich bliskich w czwartek od 19.00.
  14. I piątek m-ca, spowiedź rano i wieczorem od 17.00.
  15. Nie możemy jeszcze odwiedzać chorych.
  16. Św. Dominika, prezbitera w sobotę.
  17. Uroczysta I Komunia św. dzieci z Brzechowa w sobotę o 10.30.
  18. Związek Kombatantów oraz Burmistrz MiG Daleszyce p. Dariusz Meresiński zapraszają na Mszę św. z okazji rocznicy wymarszu na pomoc Walczącej Warszawie 4PPAK w przyszłą niedzielę o godz. 12.00
  19. Piesza Pielgrzymka Lubelska będzie w naszej parafii w przyszłą niedzielę. Nie mogą jednak korzystać z posiłków przygotowywanych w parafiach, nie mogą również przyjmować napojów. Msza św. Pielgrzymkowa będzie o godz. 13.00 w kościele.
  20. Krew będzie można oddać w przyszłą niedzielę w MGOKu od 9 do 13.00.
  21. Zbiórka ofiar na operację Natana Kalisty, będzie w przyszłą niedzielę.
  22. Ofiary na ogrzewanie w kościele: an. 300, an. 200,2x an. 100, Róża Różańcowa Marii Zgrzebnickiej 300,
  23. Ofiary na Figurę Św. Michała Arch.: Jan Wojciechowski 100, an. 20, siostry Kwiatkowskie 300, an. 100,
  24. – za wszystkie prace, ofiary, modlitwy serdeczne Bóg zapłać.
  25. Zbieramy elektro-śmieci i znaczki pocztowe.
  26. Zachęcam do zakładania maseczek w kościele czy innych budynkach użyteczności publicznej.
  27. Zbieramy ofiary na rzeźbę Figury Św. Michała Archanioła.
  28. Przyjmujemy już kartki z intencjami na przyszły rok. Kartki należy składać w Kancelarii. Odbiór będzie w Zakrystii.
  29. Pogrzeb + Ryszarda Otawskiego z Kościelnej, we wtorek o 16.00.
  30. Ukazał się nowy numer „Zwiastuna”
  31. Intencje modlitw w tym tygodniu:
  •  o wolność od nałogów
  • – o pozytywne zakończenie problemów z posadzką i ogrzewaniem w kościele

„Dane osobowe zawarte w ogłoszeniach parafialnych i zamieszczone na internetowej stronie parafialnej podane są za zgodą osób”