Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

05 kwietnia 2020

1. Kolejna niedziela z ograniczonym (5 osób) udziałem wiernych.
  2. Dziśbłogosławimy palmy, ale bez pokropienia wodą.
  3. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli się Nocnej Adoracji w naszym kościele z piątkuna sobotę. Cieszymy się na tak pozytywny odzew tej formy modlitwy.
  4. Różaniec codziennie o 17.30, w Wielki Piątek o 16.30 i w Wielką Sobotę o 18.15.
  5. Nie będzie dziś Gorzkich Żali. Kurs Przedmałżeński dziś o 19.00 .
  6. Rocznica śmierci Ks. Henryka Konofalskiego, wikariusza w naszej parafii w poniedziałek.
  7. Nabożeństwo do Św. Michała Archanioła będzie we wtorek po Mszy św. popołudniowej.
  8. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. popołudniowej.
  9. ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE
  10. Wielki Czwartek– Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, adoracja Pana Jezusa do godz. 21.30.
  11. Wielki Piątek– różaniec o 16.30 i początek Nowenny do Miłosierdzia Bożego, Droga Krzyżowa o 17.00, Obrzędy W. Piątku o 18.00, nie będzie ucałowania Krzyża, adoracja Pana Jezusa w Grobie do 24.00.
  12. Wielka Sobota– nie będzie poświęcenia pokarmów, na stronie naszej parafii w zakładce ogłoszenia jest tekst poświęcenia, woda do poświęcenia będzie w kościele. Można w ciągu całego dnia przychodzić i adorować Pana Jezusa w Grobie.
  • Różaniec o 18.15 potem Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
  • Liturgia światła, tylko w kościele o godz. 19.00.
  • Adoracja Pana Jezusa w Grobie do 6.00 rano w Wielkanoc.
  1. Wielka Niedziela– nie będzie procesji rezurekcyjnej, na zakończenie adoracji ksiądz  Najświętszym Sakramentem  pobłogosławi całą parafię.
  2. Ofiary na ogrzewanie kościoła:– 2x 100, 3x an. 200, Stanisław Kapuściński 200,
  3. – za wszystkie modlitwy, ofiary, pracę serdeczne Bóg zapłać.
  4. Jeśli ktoś nie mógł przyjąć komunii św. w I piątek, to zachowa ciągłość piątków, jeśli uczyni to w najbliższym czasie.
  5. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Daleszyckiej ufundowało, prawie w całości, renowację tynków zewnętrznych Kaplicy cmentarnej – bardzo serdecznie dziękuję.
  6. Zbieramy elektro-śmieci i znaczki pocztowe.
  7. Prosimy,by rodzice klas III, którzy deklarują chęć wyjazdu na rekolekcje przed I Komunią św. do Rabki,  dokonali zgłoszeń w Zakrystii. Koszt 250 zł (1 Rodzic + Dziecko) plus koszty dojazdu.
  8. Baranki wielkanocne są do nabycia w zakrystii po 5,00.
  9. Zachęcam do spowiedzi. Spowiadamy codziennie od 6.30 do 7.30 i od 17.30.
  10. Proszę o zabieranie z cmentarza wypalonych zniczy do domów. Jest już problem z wywożeniem śmieci z cmentarza.
  11. Ukazał się nowy numer „Zwiastuna” Jest do nabycia w Zakrystii, Groszku i Delikatesach.
  12. Proszę, aby ci, którzy mają taką możliwość za-subskrybowali nasz kanał an YT
  13. Intencje modlitw w tym tygodniu:
  • o ustanie pandemii korona-wirusa.
  • o umiłowanie Krzyża Chrystusa.

„Dane osobowe zawarte w ogłoszeniach parafialnych i zamieszczone na internetowej stronie parafialnej podane są za zgodą osób”

PROGRAM WIELKIEGO TYGODNIA

– SPOWIEDŹ: PONIEDZIAŁEK – ŚRODA – 6.30 – 7.30, wieczorem od 17.30

WIELKI CZWARTEK -różaniec – 17.30,

Msza św. Wieczerzy Pańskiej – godz. 18.00

( nie będzie tradycyjnej Ciemnicy), wystawienie Najświętszego Sakramentu na ołtarzu i adoracja do godz. 21.00, zakończona Apelem Jasnogórskim.

Czuwanie prowadzą: od zakończenia Mszy św. do 20.00 – Boża Brama,

20 – 21.00 -Odnowa w Duchu Świętym.

WIELKI PIĄTEK – różaniec 16.30, 17.00 -Droga Krzyżowa i początek Nowenny do Miłosierdzia Bożego.

18.00 – Obrzędy Wielkiego Piątku,  20.00 – śpiew 3 części Gorzkich Żali

Czuwanie: 21 – 22.00 – adoracja indywidualna,

22 – 24.00 – Schola,

24.00 – zakończenie czuwania.

WIELKA SOBOTA – porządek czuwania:

godz. 9.oo do 15.oo – Róże Żywego Różańca

9.oo – 10.oo – Daleszyce

10.oo – 11.oo – Wójtostwo, Danków

11.oo – 12.oo – Niwy

12.oo – 13.oo – Słopiec

13.oo – 14.oo – Brzechów

14.oo – 15.oo – Kranów

15.oo – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

15.3o do 18.oo – Adoracja indywidualna.

18.oo – Różaniec i Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

19.oo – Liturgia Wielkiej Soboty.

od godz. 20.3o do 6.oo – Mieszkańcy Daleszyc – ulicami.

od godz. 20.3o do 21.30 – ul. Głowackiego, Błonie, Zakościele

od godz. 21.3o do 22.30 – ul. Sienkiewicza

od godz. 22.3o do 23.30 – ul. Mickiewicza

od godz. 23.3o do 24.30 – ul. Kilińskiego i Żeromskiego

od godz. 24.3o do 1.30 – ul. Kościuszki

od godz. 1.3o do 2.30 – ul. Reja, Mała, Chopina, Świętokrzyska

od godz. 2.3o do 3.30 – ul. Spacerowa, Zielona Polna, Rejtana

od godz. 3.3o do 4.30 – ul. Plac Cedry, Wigury, 3-go Maja, Ściegiennego

od godz. 4.3o do 5.30 – ul. Kościelna, Plac Staszica, Moniuszki Paderewskiego

WIELKA NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

06.00 – REZUREKCJA (bez procesji)

Pozostałe Msze św. o 8.30;10.00;12.00 i 18.00

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POKARMÓW WIELKANOCNYCH
W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi:
Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.

Wszyscy odpowiadają:
Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

Prośmy Boga za naszą rodzinę, parafię, Polskę i cały świat: Ojcze nasz…

Módlmy się.
Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.

Po posiłku ojciec rodziny lub przewodniczący mówi:

Uczniowie poznali Pana. Alleluja.

Wszyscy: Przy łamaniu chleba. Alleluja.

Ojciec lub przewodniczący: Módlmy się:
Boże, źródło życia, napełnij nasze serca paschalną radością i podobnie jak dałeś nam pokarm pochodzący z ziemi, spraw, aby zawsze trwało w nas nowe życie, które wysłużył nam Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie i w swoim miłosierdziu nam go udzielił. Który żyje i króluje na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.