Call41 - 317 - 11 - 91 Emailparafiadaleszyce@gmail.com

III Niedziela Zwykła

26 stycznia 2020

• Rozpoczęły się ferie zimowe w naszym województwie.
  • Zakończyliśmy kolędę. Serdecznie dziękujemy za życzliwe, w wielu domach, przyjęcie. Sprawozdanie kolędowe będzie w niedzielę 9 lutego.
  • Różaniec codziennie o 17.00, w dni świąteczne o 17.30.
  • Bł. Jerzego Matulewicza, biskupa wspominamy w liturgii w poniedziałek. Był wikariuszem w naszej parafii w 1899 roku, kilka miesięcy. Relikwie błogosławionego będziemy mogli ucałować w czasie Mszy św. wieczornej w poniedziałek.
  • Św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła we wtorek.
  • Nowenna do Św. Michała Archanioła we wtorek po Mszy św. wieczornej.
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 18.00
  • Św. Jana Bosko, kapłana w piątek.
  • Miesiąc luty poświęcony jest modlitwom za konających. Wspominajmy odchodzenie naszych bliskich zmarłych i módlmy się w ich intencji.
  • I sobota m-ca, procesja maryjna po Mszy św. wieczornej.
  • Przyszła niedziela jest Świętem Ofiarowania Pańskiego.
  • Dzieci z kl. III otrzymają książeczki do modlitwy w przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o 8.30, prosimy, by przyniosły również świece chrzcielne.
  • Błogosławieństwo gromnic będzie w czasie każdej Mszy św. Świece można nabyć w zakrystii.
  • Ofiary na kościół: Jolanta Olejarczyk 300, an. 200,
  • – za wszystkie ofiary, dary, modlitwę, pracę serdeczne Bóg zapłać.
  • Złom elektryczny i elektroniczny proszę przywozić w miejsce obok plebanii.
  • Zbieramy znaczki pocztowe.
  • Pogrzeb + Mariana Charabina ze Słopca Szlacheckiego w poniedziałek o 14.30 w kościele.
  • dla Karola – 17 letniego mieszkańca Daleszyc, będzie prowadzona zbiórka krwi w Ośrodku Zdrowia dziś od 9.00 do 13.00. Potrzebny dowód osobisty.
  • Msza św. gregoriańska + Józefa Kapeli będzie w Kaczynie od 31 stycznia.
  • Miejsko Gminna Biblioteka w Daleszycach zaprasza na Koncert Noworoczny do budynku Szkoły Podstawowej na II piętrze w dniu 31 stycznia o godz. 15.30.
  • Pracownicy Zakładu Pogrzebowego „Kalia” zniszczyli nam zwieńczenia chorągwi pogrzebowych.
  • Intencje modlitw w tym tygodniu:
  • o miejsce dla Boga w naszych domach
  • w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych z naszej parafii
  • „Dane osobowe zawarte w ogłoszeniach parafialnych i zamieszczone na internetowej stronie parafialnej podane są za zgodą osób”